Sharp 1T-C32HE2245KW 32" HD Ready TiVo Smart TV
  • Backlight TechnologyLED
  • BluetoothYes
  • Depth8.2 cm
  • Depth with Stand21.6 cm
  • HDMIYes
  • HDMI VersionA
  • HeadphoneYes
  • Height42.6 cm
  • Height with Stand47.3 cm
  • Key Feature 1HD Ready display - vibrant visuals await
  • Key Feature 2TiVo Smart features - stream with ease
  • Key Feature 3Compact size - ideal for limited spaces
  • Key Feature 4Energy efficient - saves on power costs
  • Operating SystemTIVO
  • Power26 W
  • Product Dimensions42.6cm x 71.5cm x 8.2cm
  • Product Range32 to 42 inch NanoCell HD Ready Televisions
  • RMS Output Power2 x 10W
  • Screen Size32 in
  • Shipping Depth10.8 cm
  • Shipping Height48.5 cm
  • Shipping Weight4.5 kg
  • Shipping Width78.8 cm
  • Smart TVYes
  • Standard Refresh Rate60Hz
  • USBYes
  • VESA Mount CompatibleYes
  • Vesa Mount Size100 x 100
  • Warranty Information*receipt of purchase must be kept to support any claim
  • Weight3.3 kg
  • Width71.5 cm
  • Width with Stand71.5 cm
  • Wi-FiYes
  • Manufacturer Guarantee3 years
  • EAN5905683273558
Price Saving SAVE
Euronics
Experience brilliant picture quality and smart features with the Sharp 1T-C32HE2245KW 32" HD Ready TiVo Smart TV. This TV is perfect for any room in your home, offering stunning visuals and convenient streaming capabilities.
Key Features:
  • 32" HD Ready display for crisp and clear images
  • TiVo smart TV functionality for easy access to your favorite streaming services
  • Multiple HDMI and USB ports for connecting external devices
  • Built-in Freeview HD tuner for access to a wide range of channels
  • Sleek design that will complement any living space
More Information
Manufacturer Sharp
GTIN 5905683273558
Model Number 1T-C32HE2245KW
Product Type TV
Product Category Group CE
Colour Group White
Colour White
Power 26 W
PSTI Compliance PSTI Compliance - Download certificate
RMS Output Power 2 x 10W
USB Yes
VESA Mount Compatible Yes
Width 71.5 cm
Width with Stand 71.5 cm
Wi-Fi Yes
Weight 3.3 kg
Shipping Weight 4.5 kg
Shipping Height 48.5 cm
Shipping Width 78.8 cm
Shipping Depth 10.8 cm
Smart TV Yes
Screen Size 32 in
Standard Refresh Rate 60Hz
Digital Tuner Yes
Depth 8.2 cm
Depth with Stand 21.6 cm
Backlight Technology LED
Bluetooth Yes
Height with Stand 47.3 cm
Maximum Resolution 1366 x 768
Electronic Program Guide Yes
Height 42.6 cm
HDMI Yes
HDMI Version A
Energy Rating E
Close
Price Saving SAVE